Doseg tegljača 4x2 s prosječnom težinom od 30 tona približno je 300 km. No, ovisno o specifikaciji i primjeni, doseg može biti znatno veći jer na njega utječu mnogi čimbenici.
Loše vrijeme poput kiše, niske temperature i jakog čeonog vjetra povećat će potrošnju energije i stoga skratiti doseg vozila i to na isti način na koji bi ti uvjeti povećali potrošnju goriva u konvencionalnom vozilu s dizelskim pogonom.
U urbanim i regionalnim okruženjima dobro obučeni vozač može potrošiti oko 20 posto manje energije od loše obučenog vozača. Optimalna tehnika vožnje dobro je predviđanje uz minimalno kočenje i ubrzanje, slično kao kod konvencionalnog vozila s dizelskim pogonom. Najznačajnija razlika je u tome što se kod električnog kamiona lagano kočenje još važnije jer se energija obnavlja i pohranjuje u akumulatoru vozila, čime se proširuje domet.
Kinetička energija iz kretanja vozila obnavlja se i koristi za punjenje akumulatora. To će pomoći povećati domet.
Karoserijska oprema vozila mogla bi imati značajan utjecaj ako koristi energiju iz akumulatora kamiona. Na primjer, miješalica za beton potrošit će daleko više energije od suhe kutije. Težina vozila također će imati značajan utjecaj, kao i topografija ceste, slično kao što ima i kod konvencionalnog dizelskog kamiona.
Potrošnja energije kad se vozilo ne kreće ograničena, osim ako pogonska linija također ne pokreće funkcije koje troše puno energije, kao na primjer miješalice za beton.
Ne, najveći dio energije pohranjene u akumulatoru koristi se za pogon. Potrošnja energije iz pomoćnih sustava kao što su grijanje, hlađenje, pumpe ili bilo koji drugi potrošački uređaj neznatna je u usporedbi s onim što se troši za pogon. Primjerice, pametni telefon sadrži mnogo manje od 0,01 kilovatsat energije, dok se u vozilu može pohraniti preko 500 kWh.
Energetski status akumulatora može se pratiti na instrumentnoj ploči i daljinski u svakom trenutku, ali ako se približi nuli, vozač će biti obaviješten, a raspoloživa snaga će se smanjiti, što će utjecati na vozna svojstva.